BASINDAN...


YAŞAR AKSOY / EGE'DE ZAMAN (HÜRRİYET EGE)

Uysalefe'nin aşk şarkıları!İzmirli söz yazarı, besteci, aranjör, jingle yapımcısı Murat Uysalefe, tam 40 sanatçının çeşitli enstrüman ve ... vokalleri ile destek verdiği aşk şarkılarını albüm yaptı. Uysa!efe'nin bestelerinden oluşan "2 Adım Aşk" isimli albümü, haklı beğeni topladı

ALSANCAK D&R'da geçen hafta, Murat Uysalefe "2'nci Adım Aşk" isimli albümü ile ilgili düzenlenen imza gününde, müzikseverlere yeni albümünü sundu. Canlı ve akustik enstrümanlarla kaydedilen, 40 kadar amatör ve profesyonel sanatçının enstrüman ve vokalleri ile katıldığı, gitar ve yaylıların ön planda yer aldığı, zaman zaman etnik temalarla süslenmiş, lirik ve çok özel 19 bestenin yer aldığı albüm haklı beğeni topladı.
Sanatçımızın, Saruhan, Sevim, Güneş ve Rüzgar Uysalefe'ye ithaf ettiği bu ilginç albümünde, Opening (Doğum), Yeni Doğdum, Sensiz Farketmez, Meleklere Değer, Aşkın Dediği Olur, Gitmeseydin Ya!, Beni Yavaş Yavaş Öldürme, Yarı Mağlup, Yarı Mahcup, Mayın Tarlasında Aşk, Ne Güzel Değil mi?, Sinema Sinema, Sağolsun Dostlar, Üç Kez Vur, Deli Aşk, Dünyanın En Güzel Yeri, Çocuklar Uyandığında, Aşkdeniz, Hoşça Kal, Veda isimli bestelerini zevkle dinledim. Kendisiyle yaptığım söyleşiyi size sunmak istiyorum.. Albümü; Alsancak D&R Music Store ve İletişim Kitabevi'nde bulabilirsiniz.
(İletişim: www.mura-tuysalefe.com, Tel: 0232. 4213479)

YALNIZCA MÜZİK
Albümünüzde ne var?

Bunu, en güzel dostumuz Demet Sağıroğlu vurguladı. "Sadece müzik için müzik yapmak, günümüzde alkışlanacak bir meziyet. Yüreğini müziğine yansıtmış bir müzisyenin bu samimi, dingin, hassas, affedici, barışık, olgun ve şiirsel albümünde kendinizden çok şeyler bulacağınızdan eminim" dedi.
Sanatçılar desteklemiş?
Evet, albümüme, İzmirli sanatçı dostların verdiği toplu desteği ve çalışmayı yürekten alkışlıyorum. İzmirli bir besteciye sahip çıkan herkesle birlikte, İzmir ve sanat adına gurur verici bir imza yarattık. Hoş bir sedadır arda kalan!
Ne mutlu! Kariyeriniz?
"Söyle Zalim Sultan" bestemi, Banş Manço ünlü kıldı. Böylece kariyere ilk adımı attık. 199O'lı yıllarda İzmir'de kurduğum "Studio Work Station" isimli müzik stüdyosunda bir çok amatör ve profesyonel sanatçıya ev sahipliği yaptım.

ALBÜMLER.. ALBÜMLER
İlk albümünüz?

"Adım Adım" ilk albümüm idi. Ali Kocatepe, "Her türlü ticari kaygıdan uzak, düzeyli bir çalışma. Bu çalışmanın İzmir'den, benim şehrimden çıkmış olması beni daha da mutlu etti" demiştir. Bu albüm, TRT'nin Altın Anten Beste, Kuşadası Altın Güvercin, Gİrne Altın Zeytin Beste ve Onno Tunç Beste Yarışmalarında hep finallere kaldı.
Başka neler yaptınız?
Reklam ve jingle dünyasında önemli projelere imza attım. İzmir Fuarı Türkçe-İngilizce tanıtım müziğini, Yaşar Aksoy'un sözlerini yazdığı Alsancak Marşı'nı besteledim. İzmir'de Vepa, Mega, Stefanel, Mexx gibi mağazaların müdürlüğünü yaptım. Bir çok kuruma jingle ve içmekan müziği hazırladım. Halen, TRT-3'te "Efsaneler" ve "En İyiler" isimli progressive-rock, senfonik rock, pop-rock müzik programlarının yapımcılığını sürdürüyorum.
Son söz?..
Albümümde söyledim. Doğumdan sonsuza, daima müzik, daimi aşk!